Start - Artykuł rozwijany

29. 01. 2023

O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

IV N I E D Z I E L A    Z W Y K Ł A – 29 I 2023 r.

1. Jutro przypada Dzień Wieczystej Adoracji w naszym kościele parafialnym. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 potem adoracja do godz. 15.00 i zakończenie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek wspomnienie św. Jana Boskopatrona Księży Salezjanów - modlimy się w ich intencji, szczególnie za pracujących w naszej parafii;
  • w środę o godz. 18.30 różaniec prowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja, później Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja i spotkanie.
  • w czwartek 2 II - Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej: Msze św.:
  • w kościele parafialnym normalnie o.godz. 6.30 i 19.00;
  • w Sanktuarium św. Jakuba o godz. 9.00 i 18.00;
  • w kaplicy w Górnym Szczyrku o godz. 17.00.
  • na Mszach św. poświecenie gromnic, a składka przeznaczona na zakony klauzurowe. W zakrystii można nabywać gromnice.
  • w piątek 3 II - wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. o godz. 19.00 błogosławieństwo św. Błażeja.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
  • w czwartek Godzina Święta w Sanktuarium św. Jakuba o godz. 17.30;
  • w piątek okazja do spowiedzi:
  • w kościele parafialnym rano i od godz. 18.00;
  • w Sanktuarium św. Jakuba od godz. 17.00;
  • w kaplicy w Górnym Szczyrku od godz. 16.00;
  • od godz. 8.00 odwiedzamy chorych.
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30 nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

1. Bóg zapłać Jednej osobie, która wczoraj posprzątała kościół parafialny.
  • w tym tygodniu prosimy rodziny z Narciarskiej i Góralskiej;
  • do posprzątania kaplicy prosimy rodziny z os. Pośrednie i ul. Grabowej.

Proponowany  plan adoracji:

• o godz. 9.30 - Róża MB Kalwaryjskiej i Licheńskiej;
  • o godz. 10.30 - Róża Matki Bożej Gromnicznej i Róża Zwiastowania NMP;
  • o godz. 11.30 - Róża MB Częstochowskiej i Róża św. Anny i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych;
  • o godz. 12.30 - Róża Niepokalanego Poczęcia NMP i Nawiedzenia NMP;
  • o godz. 13.30 - Róża Narodzenia NMP i Róża św. Maksymiliana i Matki Bożej Królowej Polski;
  • o godz. 14.30 - Róża M B Różańcowej, Wniebowzięcia i MB Bolesnej;
  • o godz. 15.00 – Czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa i Straż Honorowa i chętnych z całej parafii.

Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, pokoju w sercu.

strona: